Neste MY sobib kõikidele diiselautodele

Neste MY taastuvkomponentidest valmistatud diislikütus sobib ka autodele, millel on biodiisli kasutamine keelatud. See tuleneb teistsugusest tootmisprotsessist, keemilisest koostisest, kõrgest tsetaaniarvust ning suurepärasest külmataluvusest.

Taastuvkomponendist diislikütuse ja biodiisli erinevus

Biodiisli all peetakse silmas niinimetatud esimese põlvkonna traditsioonilist biokütust ehk rasvhappe metüülestrit FAME (Fatty Acid Methyl Ester). See erineb oma keemiliselt koostiselt ja omadustelt fossiilsest- ning taastuvkomponendiga diislitest. Neste MY ei sisalda üldse FAMEt. See valmistatakse NEXBTL-tehnoloogiaga (Next Generation Biomass to Liquid). Neste MY liigitataksegi parafiinseks diisliks ja see vastab parafiinse diisli standardile EN15940.

Alati sama kõrge kvaliteediga

Neste MY taastuvkomponendist diislikütuse tootmisprotsessis tooraineks olevast jääkidest ja jäätmetest eemaldatakse kõigepealt saasteained ning seejärel vesiniktöödeldakse neid kõrgel temperatuuril. Nii saavutatakse keemiliselt koostiselt alati sama kõrgetasemeline, fossiilsele diislile vastav süsivesinik. Traditsiooniliste biodiislite omadused sõltuvad kasutatud toorainest.

Suurepärane külmataluvus

Neste MY madalaim säilitamistemperatuur on lausa -34 °C ja selle tsetaaniarv on eriti kõrge, üle 70. See aitab auto mootorit külmas kergemini käivitada. Biodiisli külmataluvus ja säilivus sõltub kasutatud toorainest ning need on oluliselt kehvemad kui taastuvkomponendist diislilikütus.

Diislikütus, mis muudab maailma.

Neste MY on taastuvkomponentidest diislikütus, mis on toodetud 100% jääkidest ja jäätmetest. Võrreldes fossiilse diislikütusega vähendab Neste MY kütuse elutsükli jooksul tekkivaid kasvuhoonegaaside heitmeid lausa 90% vähem. Ja mis kõige tähtsam – Sa võid seda kasutada juba täna, siin ja praegu.

LOE LISAKS

Miks Neste MY?

Käesoleval ja järgmistel aastakümnetel tehtud valikutest sõltub, millise jälje me maailmale jätame. Et aeglustada kliima soojenemist ELi määratud tasemeni, tuleb aastaks 2030 kasvuhoonegaaside heitmeid võrreldes 1990. aasta tasemega vähendada 39%.

LOE LISAKS

Soome edulugu

Neste on maailma suurim taastuvkütuste tootja. Neste taastuvkomponentidest diislikütus paneb diiselmootorid keskkonnasõbralikult tööle nii Euroopas, Põhja-Ameerikas kui ka Aasias.

LOE LISAKS

Neste MY tanklad

Eestis müüdav Neste MY on toodetud 100% jääkidest ja jäätmetest. Eestis saad seda osta Neste Kadaka tanklast ja Soomes juba 49 tanklast. Lisaks ka Lätist ja Leedust.

LOE LISAKS